0,00 zł
0 artykuły

do kasy

Dobór i obróbka produktów

"Przede wszystkim, w żywieniu holistycznym, jak i w diecie 3AT, unikać należy lub jeśli to możliwe, powinno się całkowicie wyeliminować wszelkie produkty przetworzone takiej jak: wędliny, konserwy, pasztety, puszki i słoiki, mleko pasteryzowane, napoje gazowane, energetyki, napoje izotoniczne, etc. To zalecenie należy przyjąć jako zasadę i podstawę zmiany sposobu żywienia. Natomiast jeśli chodzi o produkty, z których można korzystać to jako akceptowalny sposób konserwacji żywności przyjąć należy głównie schłodzenie, mrożenie lub suszenie.
Mięso bezpośrednio z uboju nie powinno być przetwarzane i konsumowane. Mimo że da się zjeść, zdecydowanie lepiej jest korzystać z mięsa skruszałego (przetrzymanego w chłodni 2-3 dni). Mrożenie warto stosować nie tylko jako sposób konserwacji, ale także jako proces kulinarny.
Mrożone warzywa bywają równie dobre jak świeże. Mrożenie to świetny sposób na ich zmiękczenie i zachowanie koloru. Warzywa przygotowane w ten sposób mogą być odgrzane na parze w kilka minut i podawane al’dente przy zachowaniu pięknego intensywnego koloru. Oczywiście pod względem wartości odżywczych warzywa te są w pełni wartościowe. Zachęcam do wykonania eksperymentu z parowaniem warzyw świeżych i mrożonych spróbujcie sami i porównajcie efekt smakowy i wizualny."

fragment książki Aureliusza Wilka “Uzdrowić Umysł i Ciało”